Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ve Faiz Oranları

ziraat bankası kredi başvuru

 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ve : ziraat bankasi nasıl yapılır, Ziraat ihtiyaç kredisi faiz oranları ve başvuru için gerekli belgeler neler yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerinin ihtiyaçlarını katşılamaları için ihtiyaç kredisi veriyor. İşte bu krediye nerelerden başvuru yapabilirsiniz ve internetten Ziraat İhtiyaç Kredisi Başvurusu nasıl yapılır yazımızdan adım adım öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası’na ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız ihtiyaç kredileri için 36 aya varan vade seçenekleri sunulmaktadır. başvurusu ve gerekli evraklar konulu makalemizde ilk olarak başvuru işleminden söz edelim. Başvuru işlemleri için size en yakın Ziraat Bankası şubelerini, internet sitesini ve çağrı merkezini kullanabilirsiniz. Çağrı merkezi numarası 0850 220 00 00 olan Ziraat Bankasını arayarak telefon yoluyla hızlı şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası şubesine giderek ilgili banka personeli ile görüşerek ihtiyaç kredisi başvurunuz hakkında görüşebilirsiniz. Belgeleri hazırlayıp ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Almayı planladığını ihtiyaç kredisi için ne kadar vade seçeneği kullanabileceksiniz, siz kredi çıkıyor mu, kredi notunuzu kredi almaya uygun mu bankaya giderek bu sorularınıza da cevap bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternetten İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası internetten kredi başvurusu yapmak kolay ve hızlı bir işlemdir. Ziraat Bankası kredi başvuru formunu doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak ihtiyaç kredisi başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası internetten başvuru formu ile kredi başvuru sayfasına giriş yapın. (Sayfaya ulaşmak için ziraat.com.tr/tr/Bireysel/Krediler/Pages/BireyselKrediBasvuru.aspx?kredituru=G11&kreditutari=1.000&vade=1adresini kullanabilirsiniz.)
 2. Kredi tipini formdan seçin.
 3. Kredi bilgilerinizi bu forma girmelisiniz. Formda sizden istenen bilgiler;
  Kredi Tipi
  Kredi Vadesi
  Kredi Tutarı
  Aylık geliriniz
  TC Kimlik Numaranız ve diğer kişisel bilgilerinizi formdaki alanlara girmelisiniz.
  ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvuru formu
 4. Sizden istenen bilgileri forma girdikten sonra GÖNDER butonuna tıklamalısınız.
 5. Ziraat Kredi Başvurunuz gerçekleşmiştir.

Ziraat Bankası kredi başvurunuzu internet aracılığı ile bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Gerekli Evraklar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar arasında şube sayısı olarak en büyük bankası olan Ziraat Bankası, köklü tarihiyle de ülkemizin en eski bankasıdır. Devlet bankası olma özelliği olan Ziraat Bankası, ülkemizdeki tüm kesimdeki insanlar ve sektördeki çalışanlar için kredi verme özelliğiyle biliniyor. Tarım kredilerinden tüketici kredilerine, konut kredilerinden taşıt kredilerine kadar her türlü kredi olanağı tanıyan Ziraat Bankası, kredi konusunda en çok başvuru yapılan bankaların başında yer alıyor.

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Ziraat Bankası’ nda yapılan kredi başvurular için banka tarafından tüketici kredilerinde %1,58, masrafsız tüketici kredilerinde %1,63, ipotekli bireysel finansman kredisinde %1,40, biz tüketici kredisinde %1,37, biz masrafsız tüketici kredisinde %1,47, çalışan biz tüketicisinde %1,32 ve çalışan biz masrafsız tüketicisinde %1,42 oranında faiz uygulanmaktadır. Bankanın yapacağı yeni güncel kampanyalarla birlikte bu tutarlar değişebileceğinden, kredi başvurusu yapmadan önce güncel kredi faiz oranlarını incelemenizde fayda bulunmaktadır.

Banka tarafından talep edilen evraklar ise klasikleşen nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve son üç aya ait fatura örneğidir. Bu belgeler ile Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde, gelir durumunuz incelenmekte ve gelir durumunuz uygunsa ve kredi notunuz düşük değilse eğer kredi kullanabilirsiniz. Kredi notu düşük olan ya da gelir belgesi olmayan kişilerin kredi kullanması oldukça zordur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın