Ziraat Bankası 20.000 TL ve 48 Ay Vadeli Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası 20.000 TL ve 48 Ay Vadeli Kefilsiz İhtiyaç Kredisi: Krediye kefil bulmak gerçekten çok zor. Bu nedenle bir çok kimse sırf kefil bulamadığı için kredi alamamakta ve kefilsiz kredi veren bankaları araştırmaktadır. Gerçekten günümüzde bir kimsenin borcuna kefil olmak çok zorlaştı. Bir taraftan ekonomik koşullar diğer taraftan insanların birbirlerine karşı yaşadıkları güven sorunu bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla bankalar müşteri portföylerini arttırmak için kefilsiz kredi kampanyaları yapmaya başlamıştır. Ziraat Bankası da kefilsiz kredi kampanyasına katılan devlet bankası olma özelliğini taşımaktadır. Ziraat Bankasından alacağınız 20.000 TL’ye kadar kefilsiz tüketici kredisi ile ihtiyaçlarınızı ertelemeden yerine getirebilirsiniz.

Bu yazımızda Ziraat Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi konusunu inceleyeceğiz. İşte Ziraat kefilsiz kredi kampanyasına dair o detaylar…

Kefilsiz İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Ziraat Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için şu başvuru kanallarını kullanabilirsiniz:

 • Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Müşteri temsilcisine danışmanız halinde dakikalar içinde kredi başvurunuz alınacaktır.
 •  Ziraat Bankasının www.ziraatbank.com.tr uzantılı internet sayfasına giriş yapıyorsunuz. Açılan ekranın alt tarafında Tüketici Kredisi Başvuru kısmına tıklıyorsunuz. Açılan ekranda TC kimlik numaranızı ve kullanmış olduğunu cep telefonu ile çekmek istediğiniz kredinin miktarı ve vadesini belirleyip onaylıyorsunuz. Kredi başvurunuz alınıyor ve onay cevabı vermiş olduğunu cep telefonu numaranıza gönderiliyor.
 • Ziraat mobil uygulaması kullanıyor iseniz, mobil cihazınızdan (cep telefonu, tablet…vs) mobil bankacılığa giriş yapıyorsunuz ve açılan ekrandan kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.
 • Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaparak kefilsiz kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Size en yakın Ziraat ATM’sine gidebilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’sine giriş yaptıktan sonra hesabınızda bulunan kredilerim seçeneğinden kolaylıkla kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Ziraat müşteri hizmetlerinin 0850 220 00 00 numaralı telefonunu arayarak gerekli bilgileri girdikten sonra karşınıza çıkan müşteri temsilcisine kefilsiz kredi başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra sizden istenecek belgeler şunlardır:

 • Ziraat kefilsiz ihtiyaç kredisi başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik yerine geçen belgenin fotokopisi
 • Banka şubesi tarafından istenecek diğer belgeler var ise bu belgeler (örneğin son 3 ayda ödenmiş fatura, ikametgah belgesi..gibi)

Bu konu bağlamında şunu da belirtelim. Başvuru sırasında Ziraat Bankası gelir belgesini yapan kişinin yaptığı işin niteliğine göre istemektedir. Örneğin kamu kurumunda çalışanlardan ya da emeklilerden gelir belgesi istemezken, serbest ya da işçi statüsünde çalışanlardan gelir belgesi istemektedir.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmektedir?

Ziraat kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurularında bankanın dikkat ettiği en önemli konu kredi notudur. Kefilsiz krediden yararlanabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Dolayısıyla daha önceden kredi ya da kredi kartı borcu ödemelerini aksatanlar, ödeme alışkanlıkları kötü olanlar, kredi borcundan dolayı kredi sicili bozulmuş olanlar, ödeme gücü bulunmayanlar Ziraat kefilsiz kredi imkanından yararlanamayacaktır.

Ziraat Kefilsiz İhtiyaç Kredisinin Maliyeti Nedir?

Ziraat Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi 48 ay vade ile çekilebildiği gibi daha kısa süreli vadelerle de çekilebilmektedir. Ancak ister 1 ay vade ile isterseniz 48 ay vade ile kredi kullanın uygulanan faiz oranı aynı kalmaktadır. Krediye ilişkin maliyet bilgileri şu şekildedir:

 • Faiz: % 1,63
 • Sigorta: 43,48 TL karşılığında hayat sigortası yapılmaktadır. Sigorta zorunludur.
 • Kredi Tahsis Ücreti (Masraf): Bankadan almış olduğunuz kredinin binde 50’si oranında kredi tahsis ücreti kesilmektedir.
 • Kredinin Yıllık Maliyeti: Ziraat kefilsiz ihtiyaç kredisinin yıllık maliyeti alınan kredinin tipine göre yıllık %26-28 arasında değişkenlik göstermektedir. Örneğin çalışanın ihtiyaç kredisinde yıllık maliyet %26 iken eğitim kredisinde %28’dir.

Bu anlatım dahilinde; 48 ay vade, % 1,67 faiz oranı  ile 20.000 TL kefilsiz kredi alan bir kişinin ödeyeceği aylık taksit miktarı 652,57 TL olmaktadır. 48 ay içerisinde ödeyeceğiniz toplam tutar ise 31.323 TL olacaktır. Bu hesap dahilinde 48 ay için ödeyeceğiniz toplam faiz maliyeti 11,323 TL’dir. Ayrıca

20.000 TL kefilsiz krediyi 24 ay vade ve  % 1,67 faiz oranı geri ödemeniz durumunda ise aylık taksit miktarı 1057,90 TL olmaktadır. 24 ay içerisinde ödeyeceğiniz toplam tutar ise 25.389 TL olacaktır. Bu hesap dahilinde 24 ay için ödeyeceğiniz toplam faiz maliyeti 5.389 TL’dir.

20.000 TL kefilsiz krediyi 12 ay vade ve  % 1,67 faiz oranı geri ödemeniz durumunda ise aylık taksit miktarı 1891,66 TL olmaktadır. 12 ay içerisinde ödeyeceğiniz toplam tutar ise 22.699 TL olacaktır. Bu hesap dahilinde 12 ay için ödeyeceğiniz toplam faiz maliyeti 2.699 TL’dir.

Ziraat Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Türleri

Ziraat Bankası tüketici kredileri adı altında sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi türleri farklı isimler adı altında sunulmaktadır. Buna ilişkin olarak aşağıda ziraat kefilsiz olarak alınabilecek ihtiyaç kredisi türlerini ve her bir kredinin özelliklerini ayrı ayrı gösterelim:

1. Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi (TL)

Maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan kişilere yönelik özel bir kampanyadır. Bu kampanyadan yararlanmak için kamu çalışanı olmanızın bir önemi yoktur. Önemli olan maaşınızı Ziraat Bankasından alıyor olmanızdır. Çalışanın artısı tüketici kredisinin özelliklerini aşağıdaki tabloda şu şekilde gösterebiliriz:

2. Eğitim Kredisi (TL)

Eğitim masraflarını karşılamak ve eğitim hayatında ortaya çıkabilecek maddi sorunları ortadan kaldırmaya yönelik olarak Ziraat Bankası’nın sunduğu özel bir tüketici kampanyası türüdür. Kredinin özelliklerini özelliklerini şöyle gösterebiliriz:

3. Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi (TL)

Emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilere yönelik özel bir kampanyadır. Bu kampanyadan yararlanabilmek için emekli maaşınızı Ziraat Bankasından alıyor olmanız yeterlidir. Emeklinin artısı tüketici kredisinin özelliklerini aşağıdaki tabloda şu şekilde gösterebiliriz:

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi İmkanından Kimler Yararlanabilir?

Ziraat Bankası kefilsiz kredi kampanyasından esas olarak herkes yararlanabilmektedir. Ancak Ziraat Bankası’nın sunduğu kefilsiz kredi imkanından kolay şekilde yararlanabilenler genellikle düzenli geliri bulunanlar ve maaş ödemelerini Ziraat Bankası’ndan alanlardır. Bu bağlamda memurlar ve diğer kamu çalışanları kefilsiz krediden yararlanabilir. Benzer şekilde sigortalı olarak en az 6 aydan bu yana bir işyerinde çalışan asgari ücretliler de bu krediyi alabilmektedir.

Ziraat Bankasından Hangi Krediler Kefilsiz Alınabilmektedir?

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi dışında başka hangi kredileri kefilsiz alabilirim sorusu aklınıza gelebilir. Ziraat Bankası özellikle kamu çalışanlarının düzenli ve sabit gelirleri olmasını dikkate alarak konut kredisi ve taşıt kredisini de kefilsiz vermektedir.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi Kampanyası Hakkında Önemli Hatırlatma

Ziraat Bankası piyasa koşullarında faaliyet gösteren bir kamu bankasıdır. Ancak Ziraat Bankası bir kamu bankası olsa da piyasa koşullarında diğer bankalarla rekabet halindedir. Bu nedenle ne kadar müşteri kazanırsa kendisi için de bir o kadar iyidir. Bu bağlamda kredi başvurusu yapmaya gittiğinizde özellikle daha düşük faiz ve masraf alınmaması yönünde müşteri temsilcisi ile konuşmanız yararınıza olacaktır.

Şunu da unutmamak gerekiyor ki bankaların para ve kredi politikalarındaki değişiklikler nedeniyle kredi şartlarını değiştirebilmektedirler. Bu nedenle başvuru tarihinde kredi hakkında banka yetkilisi ile görüşmeniz faydanıza olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın