Ziraat Bankası Mesai ve Çalışma Saatleri Kaçta Başlıyor?

Ziraat Bankası Mesai ve Çalışma Saatleri Kaçta Başlıyor: Ziraat Bankası çalışma saatleri ve günleri konusu özellikle şubeden bankacılık işlemi yapmak ya da acil bir bankacılık işlemini yerine getirmek isteyenler için önem arz etmektedir. Bunun dışında Ziraat Bankası haftasonu mesai saatleri olup olmadığı ya da EFT saatleri de merak edilen bir başka konudur.

Bu yazımızda Ziraat Bankası çalışma saatleri, Ziraat Bankası çalışma günleri ve Ziraat Bankası EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Yaz / Kış Saati
Haftaiçi açılış saati 09:00
Haftaiçi kapanış saati 17:30
Öğle tatili başlangıç 12:30
Öğle tatili bitiş ve öğleden sonra mesai başlangıcı 13:30
Haftsonu çalışma saatleri Haftasonu kapalıdır.
EFT saatleri 09:00-17:15

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Kaçta Başlıyor?

Bankalar finans kuruluşları olduğu için çalışma saatlerini de finans kurumlarının çalışma saatlerine göre ayarlamak durumundadır. Bu bağlamda tüm bankalar çalışma saatlerini Borsa İstanbul’un ve döviz piyasalarının açılış ve kapanış saatlerini dikkate alarak gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla Ziraat Bankası mesai saati başlangıcı 09:00’dur.

Ziraat Bankası şubeleri 09:00’dan itibaren işlem yapmaya başlamaktadır.

Ziraat Bankası Mesai Kaçta Bitiyor?

Ziraat Bankası mesai bitimi de finans kurumlarının çalışma saatlerine göre belirlenmiştir. Bu anlamda Ziraat Bankası çalışma saati 17:30 itibariyle sona ermektedir.

Ziraat Bankası Öğle Arası Saati Kaçtır?

Ziraat Bankası öğle arası verme saati 12:30 olup bu saate kadar işlem yapılmaktadır. Ziraat Bankasının öğleden sonra çalışmaya başlama saati ise 13:30’dur. Dolayısıyla Ziraat Bankası’nın öğle arası saati 12:30-13:30 arasıdır.

Ziraat Bankası Öğle Arası Çalışma Saatleri Nedir?

Ziraat Bankasının tüm şubelerinde çalışmaya ara verme saatleri aynıdır. Bu nedenle Ziraat Bankası’nda öğle aralarında herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Sadece büyük bir yoğunluk olması durumunda geçici olarak Ziraat Bankası öğlen çalışma saati uygulamasına gitmektedir.

Ziraat Bankası Kış Çalışma Saatleri Kaçla Kaç Arasındadır?

Ziraat Bankası kış saati uygulaması yapmakla birlikte çalışma saatlerinde bir değişiklik yoktur. Bu bakımdan saatlerin geri alındığı dönemde de Ziraat Bankası mesai başlangıcı 09:00, mesai bitiş saati ise 17:30’dur.

Ziraat Bankası Çalışma Günleri Nelerdir?

Ziraat Bankası haftaiçi hizmet vermektedir. Bu bağlamda Ziraat Bankası Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü olmak üzere haftanın 5 gününde şubeden hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası Haftasonu Çalışma Saatleri Nedir?

Sıkça sorulan sorulardan biri de “Ziraat Bankası haftasonu çalışma saatleri nedir” şeklindedir.

Ziraat Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi hafta sonu mesaisi yapmamaktadır. Bu nedenle cumartesi ya da pazar günü Ziraat Bankası şubelerine giderek işlem yapmanız mümkün değildir.

Ziraat Bankası EFT Saati Kaçta Başlıyor ve Ne Zaman Bitiyor?

Ziraat Bankası EFT saatleri 09:00’da başlayıp 17:15’e kadar devam etmektedir. Dikkat ederseniz EFT saati ile Ziraat Bankası mesai saati birbiriyle uyuşmaktadır. Dolayısıyla Ziraat Bankası mesai saatleri dışında EFT yapılması halinde EFT, bir sonraki günün EFT saatlerinde işleme geçmektedir.

Ziraat Bankası EFT saatleri 09:00-17:15 arası olmakla birlikte, geç EFT uygulamasına takılmamanız için EFT işlemlerinizi 16:00’ya kadar yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde 16:00’dan sonra yapılacak EFT’ler için geç EFT ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Dışında Nereden Hizmet Alabilirsiniz?

Ziraat Bankası kapalıyken yani öğle arası saatinde ya da haftasonunda nereden işlem yapabileceğiniz konusu önemlidir. Bir defa şunu belirtelim ki Ziraat Bankası’ndan haftasonu ve tatil günlerinde EFT yapamazsınız. EFT yapsanız dahi para karşı tarafın hesabına tatili takip eden ilk EFT saatinin başlangıcı ile geçecektir. Buna karşılık havale işlemini her gün ve her saatte yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası çalışma saatleri dışında bir çok bankacılık işlemi yapmanıza olanak tanıyan dijital alt yapıya sahiptir. Bu bağlamda mesai saatleri dışında ya da tatil dönemlerinde ücretsiz olarak bankacılık hizmeti alabileceğiniz kanallar şöyledir:

  • Ziraat Bankası 444 00 00 numaralı müşteri hizmeti
  • Ziraat Bankası mobil bankacılık ya da internet bankacılığı

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası sanal kart nasıl oluşturulur sorusunun cevabını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın