Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nereden Öğrenilir

ziraat-bankasi-musteri-numarasi kullanıcıları internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirmek için bilgisine sahip olması gerekmektedir. interaktif bankacılık işlemlerinde ödeme,havale,eft gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.   müşteri numarasının banka kartınızda yer almaktadır. Banka kartınızın bir yüzünde bulunan bu numaranın ortalarında yer alan numara sizin müşteri numaranızı oluşturmaktadır. Müşteri numaranızı nasıl tespit edeceğinizi aşağıda belirtilen örnek sayesinde daha rahat belirleyebilirsiniz, işlemleriniz için bu müşteri numaranızı kullanabilirsiniz.

Örneğin kartınızın üzerinde yazan numara 1111 22222222 3333 olsun. Bu numaranın tamamı 16 hanelidir.  Bu 16 haneli numaranın ilk 4 hanesinden sonraki 8 hane sizin müşteri numaranızı ifade etmektedir. Bu numaradaki ortada yer alan 8 haneli bitişik yazılan numara sizin müşteri numaranızdır. Yani “22222222” numarası bu örneğe göre Ziraat Bankası müşteri numarası demektir. Siz de kartınızın üzerindeki numaraya bakarak Ziraat Bankası müşteri numaranızı bu şekilde en kısa yoldan öğrenebilirsiniz. Ayıca Ziraat Bankası şubelerine giderek de müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Ancak bu şekilde anında ve dışarıya çıkmanıza gerek kalmadan müşteri numaranızı öğrenerek işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin internet bankacılığı kullanarak para gönderimi yapacaksanız müşteri numaranızı bu şekilde öğrenerek havale, eft gibi pek çok işleminize başlayabilirsiniz.

Yukarıda anlatıldığı şekliyle öğrenebileceğiniz Ziraat Bankası müşteri numaranız özellikle online bankacılık işlemlerinde ihtiyaç duyacağınız bir bilgidir. Müşteri numaranız olmadan internet bankacılığı işlemlerinizi yapamazsınız. Eğer kartınızı kaybettiyseniz ve bu yüzden müşteri numaranızı öğrenemiyorsanız müşteri numaranızı öğrenebileceğiniz tek yer Ziraat Bankası şubeleridir. Banka şubesine giderek gişe işlemleri bölümünden sıra numarası aldıktan sonra veznedeki baka personeline müşteri numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Yetkili banka personeli kısa bir sorgulamanın ardından size müşteri numaranızı vermiş olacaktır.

Online bankacılık bölümünde kayıt kart mağdurları ciddi bir zarara uğradığı bir gerçektir. Eğer kartınız kötü amaçla kullanan kişilerin eline geçtiyse ekonomik zarara uğramanız mümkündür. BU zararın önüne geçmek için ya da uğrayabileceğiniz zarar oranını düşürmek için kartınızın kaybolduğunu fark ettiğiniz anda Ziraat Bankası yetkililerini arayarak kartınızı kaybettiğinizi bildiriniz. Banka yetkililerine kartınızı kullanılmamak üzere kullanıma kapatılmasını, kartınızın iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Ziraat Bankası çağrı merkezine 444 00 00 numarasında veya 0850 220 00 00 numarasından ulaşmanız mümkündür. Çağrı merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. İstediğini gün istediğiniz saatte soru sorabilirsiniz. Yine bu şekilde bankaya gitmenize gerek kalmaz. Çağrı merkezini aradığınızda ise TC kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı istemektedir.

 

One Response

Tüm yorumları göster
  1. duyguozyasam
    11 Nisan 2016

Bir cevap yazın