Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

ziraat sanal kart oluşturma

Ziraat Maximum ya da Ziraat başka bir kredi kartı için sanal kart oluşturabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartınız internet bankacılığında tanımlıysa ve internet şubesine giriş bilgilerine sahipseniz Ziraat sanal kart nasıl açılır sorusunun cevabını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Nedir?

Ziraat Bankası internet bankacılığı hizmetini kullanan müşterilerin, internet şubesine tanımlı bulunan kredi kartına bağlı olarak kullanabilecekleri, fiziki olarak bulunmayan ancak alışverişlerde kullanabilen ve kart özelliklerini bulunduran bir kredi kartı numarasıdır.

Sanal kart ile alışverişlerinizi güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.

Ziraat Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Ziraat Sanal Kart oluşturma için öncelikle Ziraat Bankası internet şubesinde kredi kartınızın tanımlı olması gerekmektedir. Yani hem Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş bilgilerine hem de kredi kartınızın tanımlı olduğu bilgilerin sistemde bulunması gerekiyor. Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş bilgilerini bilmiyorsanız ya da unuttuysanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Sanal kart alma gibi bir işlem değil, Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemi yaparsınız. Oluşturduğunuz sanal kart limitini de siz belirlersiniz ve sanal kart limit değişikliği yapabilirsiniz. Limit değişikliğini internet şubeden ya da mobil şubeden menüleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığı sanal kart oluşturma için şu adımları uygulayabilirsiniz.

1-Ziraat Bankası sanal kart oluşturma için internet bankacılığına kullanıcı bilgilerinizle yani şifre ve kullanıcı bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

2- İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra üst bölümde yer alan İŞLEM YAP bağlantısını tıklayın.

ziraat sanal kart

3- Açılan menüde yer alan bağlantılar arasında bulunan KREDİ KARTI bağlantısına tıklayın.

ziraat sanal kart kredi kartı

4- Açılan menüde yer alan KREDİ KARTLARIM bağlantısını tıklayın.

5-Yönlendirildiğiniz sayfada sol menüde SANAL KARTLARIM seçeneği bulunmaktadır. Bu bağlantıya tıklayın.

6- Yönlendirildiğiniz adımda SANAL KART EKLE butonuna tıklayın.

7- Sanal kart oluşturma için sizden istenen bilgileri girin ve Ziraat sanal kart tanımlama işleminizi tamamlayın.

Kredi kartınızı internetten alışveriş yapmak için Ziraat sanal kart açma işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.

Ziraat Genç Kart sanal kart, Ziraat Maximum sanal kart oluşturma için de bu adımları uygulayabilirsiniz. Ziraat Maximum sanal kart ile alışverişlerinizi güvenli olarak yapabilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Ücretli Mi?

Ziraat sanal kart ücreti alınmamaktadır. Ziraat sanal kart internet şubesinden müşteri tarafından oluşturulmaktadır. İsterseniz sanal kart iptali yapabilir, isterseniz daha sonra tekrar sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart oluşturma işlemi sırasında ücret ödemesi yapmazsınız.

Ziraat Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı sanal kart oluşturma işleminden sonra sanal kartınızın için kart bilgileri oluşmaktadır. Bu kart bilgileri sanal kartınıza özeldir.

İnternetten alışveriş yaptıktan sonra harcamalarınızın ödeme noktasına geldiğinizde sanal kartınızın bilgilerini kullanabilirsiniz. Sanal kartınızın bilgilerini ödeme bilgileri için kullandığınızda sanal kartı için belirlenen limitinizden alışveriş tutarınız alınır.

Ziraat Bankası sanal kart nasıl kullanılır sorusunu bir örnekle açıklayacak olursak; sanal kart için 500 TL limit belirlediğiniz diyelim. İnternet üzerinden alışveriş yaptığınız bir siteden 300 TL tutarında bir palto alıyorsunuz. Ürün seçiminizi yapıp ödeme aşamasına geldiğinizde sizden kredi kartı bilgileriniz istenecektir. Bu notada sanal kart için oluşturduğunuz kredi kartı bilgilerinizi yani sanal kart bilgilerinizi sisteme girerek alışverişinizin ödemesini tamamlayabilirsiniz. Bu durumda sanal kart için belirlediğiniz 500 TL limit tutarından 300 TL düşülecektir.

Sanal kart için belirlediğiniz limit ile alışveriş yaptığınızda, bu miktar kredi kartı limitinden düşülecektir. Örneğin 2000 TL kredi kartı limitiniz bulunuyorsa, sanal kart limitinizi de kullanarak 200 TL harcama yaparsanız, kredi kartı limitiniz 1800 TL kalacaktır.

Ziraat Bankası Maximum sanal kart kullananlar online alışverişlerinin ödemesini sanal kart bilgilerini kullanarak yapabilirler.

Ödeme sırasında kredi kartı numarası, güvenlik numarası, kredi kartı son kullanma tarihi, kredi Kartı CVV kodu gibi bilgiler istenebilir. Sanal kart için oluşturduğunuz bilgileri ödeme yapmak için kullanabilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Ne İşe Yarar?

Ziraat sanal kart kullanımı ile internet ortamında daha güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kart kullanmanın avantajlarından biri de sanal kartın limitini sizin belirlemenizdir.

Bu durumu bir örnekle açıklayalım. 8000 TL limitli bir kredi kartınız olsun. İnternetten 100 TL değerinde bir ürün almak istiyorsunuz ancak kredi kartı bilgilerinizi vermek istemiyorsunuz. Çünkü kredi kartı limitiniz yüksek ve kredi kartı bilgilerinizin çalınmasından korkuyorsunuz diyelim. Bu durumda sanal kart oluşturduğunuzda internet sitesine bilgilerinizi verirken sanal kart bilgilerinizi verirsiniz. Sanal kartınızın limiti de sizin belirlediğiniz tutarda olacağı için internetten güvenli alışveriş yapmak için sanal kartı kullanabilirsiniz. Sanal kart bilgileri çalınsa bile siz 100 TL sanal kart limiti belirlediyseniz bu bilgilerle daha fazla harcama yapılamaz.

Sanal kartın limitini daha sonra sıfır olarak belirleyebilirsiniz. Ziraat sanal kart limiti, kredi kartı limitinize göre siz ne kadar istiyorsanız o tutarda olabilir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster