Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

enkredi-ziraatsms

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?: ziraat bankası bakiye sorgulama online, ziraat bankası bakiye sorgulama telefon, ziraat bankası bakiye sorgulama numarası bilgilerini sms ve internet üzerinden nasıl yapacağınızı öğrenmek, nasıl yapacağınızı adım adım yazımızda size açıkladık. Ziraat Bankası SMS Bankacılığı ile pek çok işleminizi kısa sürede telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası sunduğu imkânlar, fırsatlar ve kolaylıklar ile ülkemizin en önemli bankalarının başında gelmektedir. Ziraat Bankasının son kolaylaştırıcı işlemlerinden birisi ise Ziraat SMS ile bakiye öğrenmektedir. Ziraat Bankası SMS ile bakiye öğrenme işlemiyle birlikte hesaplarınız hakkında her an her saniye hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özellikle bankaya ya da ATM’lere uzak bir yerde oturuyor ve hesap bakiye tutarlarınızı bilmiyorsanız, SMS hizmetinden faydalanarak tüm hesaplarınızın miktarlarını hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hesap bilgileriniz hakkında sürekli bilgi sahibi olmak için SMS gönderimi dışında internet bankacılığı da kullanarak hesaplarınızla ilgili tüm bilgileri görebilir ve hızlı şekilde havale ya da EFT gibi işlemleri bulunduğunuz tüm noktalardan gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası hesabınız için bankaya tanımlanmış olan cep telefonu numaranıza BAKİYE yazıp ek numaranızı yazarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Örneğin; BAKİYE 5010 yazıp 4747’ye mesaj olarak gönderdiğinizde 5010 numaralı hesabın bakiyesi SMS ile gönderilmektedir.

Ziraat Bankasında ilk 10 hesabınız için sorgulama yaptığınızda BAKİYE yazıp 4747’ye mesaj olarak gönderdiğinizde bilgi sahibi olunabilmektedir. Bu SMS karşılığında 10 hesabınızın da bakiye bilgileri cep telefonunuza gönderilmektedir. Bankaya tanımlı olan cep telefonu numarasına farklı müşteri numarası bağlı ise Ziraat Bankası SMS ile bakiye öğrenme işlemlerinizi farklı bir seçenek ile sağlayabilirsiniz. Bu durumda BAKİYE yazıp boşluk bırakıp müşteri numaranızı yazmanız gerekmektedir. Örneğin; “BAKİYE 5105151” yazıp gönderdiğinizde 5105151 numaralı hesabınız için banka tarafından bakiye bilgisi mesajı gönderilmektedir.

Ziraat Bankası İnternetten Hesap Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası hesabınıza ait hesabın bakiye bilgisini sorgulamak için Ziraat Bankası’ nın resmi internet sitesine girmelisiniz. Burada internet bankacılığını kullanarak sisteme giriş yapmalısınız.

 1. Anasayfada yer alan İnternet Şubesine Giriş başlığının altındaki Bireysel butonuna tıklayın.
  enkredi-ziraat
 2. Açılan pencerede Ziraat Bankası Müşteri numaranızı ve şifrenizi girin.
 3. İstenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girdikten sonra Giriş butonuna basın.
 4. Açılan sayfada internet şubesi sayfası ile Ziraat Bankası hesabınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası internetten bakiye sorgulama işlemi bu şekilde yapılabilir. Bu işlem için Ziraat Bankası internet şubesi için aktifleştirme yaptırmış olmalı ve internet şubesi giriş şifreniz bulunmalıdır.

İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz bu işlem için bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat edin.

Ziraat SMS Bankacılığı İle Yapabilecekleriniz

Ziraat Bankasımüşterilerinin bankacılık işlemlerinin kolaylaşması için sunduğu hizmetlerden biri de Ziraat SMS Bankacılığıdır. Bu hizmet ile bankaya gitmeden, kısa süre içerisinde, kolayca işlemlerinizi ve sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. İşte Ziraat SMS Bankacılığı Nedir, Ne İşe Yarar bakalım.

 • Herhangi bir gün istediğiniz zaman şubeye gitmeden Ziraat Bankası hesabınızın bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Hesap bakiyenizi SMS ile öğrenebilirsiniz.
 • Hesap harketlerinizi öğrenmek için Ziraat SMS Bankacılı’ğını kullanabilirsiniz.
 • Ziraat SMS Bankacılığı  ile kredi başvurusu yapabilirisiniz.
 • Ziraat SMS Bankacılığını kullanarak almak istediğiniz kredi kartı için başvuru işlemi yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın