Ziraat Bankası SMS İle Yapabileceğiniz Tüm Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankası SMS İle Yapabileceğiniz Tüm Bankacılık İşlemleri: SMS ile bankacılık işlemi yapma son yıllarda oldukçarağbet görmektedir. SMS ile kredi alma, sms ile kredi başvurusu, sms ile kredi kartı başvurusu, bakiye öğrenme bunlardan sadece bir kaçıdır. Dolayısıyla bugün bankaların çoğu SMS ile yapılacak bankacılık işlemlerinin yelpazesini genişletmeye çalışmaktadır.

Bu yazımızda Ziraat Bankası’nın SMS ile sunduğu bankacılık işlemlerinden bahsedeceğiz.

SMS İle Bankacılık Nedir?

SMS bankacılığı olarak da bilinen SMS ile bankacılık, bankaların sunduğu bazı hizmetlerden cep telefonunuzdan göndereceğiniz kısa mesaj ile yararlanma anlamına gelmektedir. Bu sayede kredi ya da kredi kartı başvurusu, bakiye öğrenme, fon takibi, döviz kuru takibi gibi işlemleri bir mesajla anında öğrenebilirsiniz.

SMS İle Hangi Bankacılık İşlemlerini Yapabilirim?

SMS ile yapılabilecek bankacılık işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Haftanın her günü ve zaman sınırlaması olmaksızın hesaplarınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Hesap hareketlerinizi takip edebilir ve sorgulayabilirsiniz.
  • Kredi ya da kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Döviz kuru ya da fon fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Yapabileceğiniz Tüm Bankacılık İşlemleri 

Ziraat Bankası SMS Bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz bir çok bankacılık işlemi bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekeni SMS ile kredi kartı başvurusu olmakla birlikte bunun yanında 17 farklı konuda işlem yapabilirsiniz. İşte o işlemler:

SMS İle Harçlık Avans Bakiye Sorgulama

Harçlık avans bakiyenizi sorgulamak için cep telefonunuzun mesaj bölümüne HARCLIK AVANS BAKIYE YAZIP 4747’ye mesaj gönderin. Cevabı anında cep telefonunuza mesaj olarak iletilecektir. Hemen belirtelim ki mesaj gönderdiğiniz telefon numarasının Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan telefon numarası olmasına dikkat etmelisiniz.

SMS İle Bankkart Genç Kart Başvurusu

Genç Bankkart, Ziraat Bankasının KYK bursu ya da kredisi alan üniversite öğrencileri için sunduğu bir bankacılık ürünüdür. Bankkart Genç Kart başvurusu için GENC BANKKART yazıp 4747‘ye gönderiyorsunuz.

Ziraat Bankası SMS İle Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonu üzerinden SMS ile dilerseniz 10 taneye kadar hesabınızın dilerseniz belirli bir hesabınızın bakiyesini anında öğrenebilirsiniz. Bu bağlamda;

  • BAKIYE yazıp 4747’ye kısa mesaj gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri mesaj olarak bildirilmektedir.
  • BAKIYE (ilgili hesabın kodu) yazıp 4747’ye kısa mesaj gönderdiğinizde sadece bu hesaba ait bakiye bilgileri mesaj olarak bildirilecektir.
  • Farklı müşteri numaraları altında farklı hesaplarınız var ise BAKIYE yazıp boşluk bırakın ve MÜŞTERİ NUMARANIZI yazın. Mesajı 4747’ye gönderin. Bu müşteri numarasına bağlı tüm hesaplarınızın bakiye bilgileri mesaj ile bildirilecektir.

Ziraat Bankası SMS İle Hesap Hareketlerini Öğrenme

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriyorsunuz. HAREKET (ilgili hesabın kodu) yazıp 4747’ye mesaj gönderiyorsunuz. Belirttiğiniz hesaba ait hareket bilgileri mesaj olarak bildiriliyor. Hemen belirtelim ki gelecek mesajdaki bilgilendirme 612 karakter ile sınırlıdır.

SMS İle Fon Fiyatlarını Öğrenme

FON ya da diğer yatırım araçlarının fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için yatırım aracının adını yazıp 4747’ye kısa mesaj gönderiyorsunuz. Örneğin FON yazıpı 4747’ye gönderdiğinizde fon fiyatları kısa mesaj olarak telefonunuza bildirilmektedir.

SMS İle Döviz Kuru Öğrenme

Ziraat Bankası SMS ile döviz kuru öğrenmek için yapmanız gereken KUR yazıp 4747’ye mesaj göndermekten ibarettir. Güncel kur bilgileri anında telefonunuza mesaj olarak bildirilecektir. Ancak bu bilgilendirmeyi alabilmeniz için Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı telefon numarasından mesajı göndermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Kartı Güncel Limit Sorgulama

Bankkart Combo ya da diğer özellikli kredi kartlarının güncel limit bilgisini sorgulamak için KKLIMIT yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve öğrenmek istediğiniz hesaba ait hesap numarasının son 6 hanesini de yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj gönderiyorsunuz.

SMS İle Kredi Kartı Güncel Ekstre Bilgisi Öğrenme

Kredi kartınıza ait son dönem borcu bilgisini öğrenmek için KKEKSTRE yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve öğrenmek istediğiniz hesaba ait hesap numarasının son 6 hanesini de yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj gönderiyorsunuz.

SMS İle OGS Bakiye Bilgisi Öğrenme

Araçlarınızda kullandığınız OGS etiketlerinizi ön yükleme yaparak kullanabiliyorsunuz. Böylece köprü ve otoyol geçişlerinde ücretler OGS etiketinizin bağlı olduğu hesaptan tahsil edilebilmektedir. İşte OGS hesabınızda ne kadar bakiye olduğunu öğrenmek için OGSBAK yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve hepsi bitişik olacak şekilde PLAKANIZI yazıyorsunuz. Bu mesajı 4747’ye gönderiyorsunuz.

Ziraat Bankası SMS İle OGS Yükleme

OGS etiketinize para yüklemek için kısa mesaj hizmetini kullanabilirsiniz. Bunun için OGSYUK yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve hepsi bitişik olacak şekilde PLAKANIZI yazıyorsunuz. Bu mesajı 4747’ye gönderiyorsunuz.

SMS ile OGS yükleme hizmetinden yararlanabilmeniz için Ziraat Bankası şubelerinden birine giderek bir defaya mahsus olmak üzere öncelikle SMS İle OGS Kontör Yükleme Talimatı Başvuru Formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu doldurduktan sonra 7 gün 24 saat boyunca mesajla OGS yükleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şubeye gitmeye gerek kalmadan oturduğunuz yerden ya da nerede olursanız olun bir mesajla ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. SMS ile ihtiyaç kredisi için TUKETICI yazıp boşluk bırakıyorsunuz. Ardından aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik numaranızı, kredi tutarını, vade ve aylık net gelirinizi yazıyorsunuz. Bu mesajı 4747’ye gönderiyorsunuz. Kredi sonucu anında mesaj olarak iletilecektir.

Hemen belirtelim ki mesaj gönderdiğiniz cep telefonu numarasının Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası SMS İle Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası SMS ile taşıt kredisi başvurusu için TASIT yazıp boşluk bırakıyorsunuz. Aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik numaranızı, kredi tutarını, vade, aylık net gelirinizi ve aracın bedelini yazıyorsunuz. Bu mesajı 4747’ye gönderiyorsunuz. Kredi sonucu anında mesaj olarak iletilecektir.

Hemen belirtelim ki mesaj gönderdiğiniz cep telefonu numarasının Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası SMS İle Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası’nın sunduğu konut kredisi (mortgage) imkanından yararlanmak ve ön onay almak için aralarında boşluk olacak şekilde KONUT, T.C. kimlik numaranız, kredi miktarı, vade, aylık net gelir ve konutun bedelini yazarak bu mesajı 4747’ye gönderiyorsunuz. Kredi sonucu anında mesaj olarak iletilecektir.

Hemen belirtelim ki mesaj gönderdiğiniz cep telefonu numarasının Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir.

SMS İle Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu

Bankamatik kartınıza kredi hesabı tanımlatarak nakit ihtiyacınız olduğunda ya da kartınızda yeterli miktarda para olmadığında anında taksitli kredi kullanabilirsiniz. Yine bankamatik kartınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Kredili mevduat hesabı tanımlatmak için aralarında boşluk olacak şekilde KMH, T.C. kimlik no, KMH tutarı ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’ye kısa mesaj gönderiyorsunuz.

SMS İle Bankkart COMBO Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından uygulamaya konulan hem kredi kartı hem bankamatik özellikli bankacılık ürünü olan COMBO karta başvuru bir sms yazmak kadar kolay. Bankkart Combo başvurusu için COMBO yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve 4757’ye gönderiyorsunuz.

Ziraat Bankası SMS İle IBAN No Öğrenme

Bankacılık işlemlerinde ve para gönderiminde IBAN numarası son derece önemlidir. Çoğu kimse IBAN numarasını bilmediği gibi bu numara lazım olduğunda da anında öğrenememektedir. Ziraat Bankası IBAN numarasını anında öğrenmek için yapmanız gereken; IBANBILGI yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 6 hanesini yazıyorsunuz. Bu mesajı 4747’ye gönderiyorsunuz. Cevabı anında mesaj olarak cep telefonunuza bildiriliyor.

Unutmamalısınız ki mesaj gönderdiğiniz numaranın Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonu olması gerekmektedir.

SMS İle Ziraat Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenmek için yapmanız gereken HESAPBILGI yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747’ye mesaj olarak gönderiyorsunuz. Kartınıza tanımlı hesap numarası bilgisi anında mesaj olarak bildiriliyor.

Unutmamalısınız ki mesaj gönderdiğiniz numaranın Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonu olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası SMS Bankacılığı Ücretli Midir?

Ziraat Bankası SMS bankacılığı hizmetinden yararlanmak ücretsizdir. Bununla birlikte cep telefonu operatörleri, göndermiş olduğunuz her bir mesaj için 1 sms ücreti almaktadır. Bu ücreti Ziraat Bankası değil, cep telefonu operatörünüz almaktadır. Ziraat Bankası’nın size gönderdiği bilgilendirme mesajı için ise herhangi bir ücret alınmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankkart Combo başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster