Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

ziraat taşıt kredisi başvurusu

Ziraat Bankası Ve Gerekli Belgeler : Ziraat Bankası’ndan 0 km ya da 2. el taşıt kredisi almak isteyenler başvuru yapabilirler. Taşıt kredisi almak isteyenler için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. Taşıt kredisi başvurusu için şubeye gitmeniz şart değildir. İsterseniz internet üzerinden de taşıt kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Nasıl başvuru yapacağınızı yazımızda açıkladık. İşte Ziraat Bankası Taşıt Kredisi özellikleri, kredi başvurusu ve başvuru için gerekli belgeler.

Ziraat Bankası tarafından Taşıt Kredisi almak isteyen müşteriler için sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi adı altında iki farklı kredi seçeneği sunulmaktadır. Ziraat Bankası tarafından 48 ay vadeli Taşıt Kredisi seçenekleriyle Taşıt kredisi alınabilir. başvuru işlemleri için Ziraat Bankası şubeleri kullanılmaktadır. Banka tarafından başvuru işlemlerinde yaş sınırı uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası ikinci el taşıt kredilerinde yaş sınırını 5 yaş olarak uygulamaktadır. 5 yaştan büyük olan araçlar için kredi kullanımına banka tarafından izin verilmemektedir. Taşıt kredisi alacak olan kişiler için, hayat sigortası da banka tarafından zorunlu olarak yapılmaktadır. Kredi kullanılacak olan araç içinde kasko yapılması zorunlu kılınmaktadır. Başvuru işlemlerinde şubeler dışında internet sitesi ve 444 00 00 telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. Taşıt kredisi başvurusu onay alan kişilerin aracı için ruhsat üzerine rehin ibaresi konulmaktadır. Borcun ödenmesiyle birlikte bu rehin yazısı kaldırılmaktadır.

Ziraat Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Sıfır araç kredilerinde başvuru belgeleri arasında satın alınacak olan aracın proforma faturası, kişinin kimlik belgesi, gelir ve adres belgeleri yer almaktadır. İkinci el taşıt kredilerinde ise banka tarafından araç ruhsatı, noter onaylı satış sözleşmesi ve kredi kullanacak olan kişiye ait adres, gelir ve kimlik belgeleri talep edilmektedir. Belgelerin eksiksiz olarak bankaya sunulması ile birlikte Ziraat Taşıt kredisi alınabilmekte ve araç sahibi olunabilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi almak isteyenler aşağıdaki başvuru seçneklerinden biri ile taşıt kredisi başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. Ziraat İnternet Şubesi üzerinde taşıt kredisi yapmak için Ziraat Müşteri numarası ya da TC Kimlik Numarası ve Ziraat İnternet Şubesi giriş şifresi gerekmektedir. Bu bilgilere sahip değilseniz diğer başvuru yollarını tercih edebilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan sıfır ya da ikinci el araç kredisi almak için başvuru yapabileceğiniz seçenekler:

-Ziraat Bankası Şubeleri

-Ziraat İnternet Sitesi

-Ziraat İnternet Şubesi

-Ziraat Mobil

-Ziraat Çağrı Merkezi (Telefon Numarası : 0850 220 00 00)

-ATM

İnternetten Ziraat Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası resmi internet sitesine girin. Menüde yer alan Bireysel seçeneğinin altındaki Başvurular seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol menüde Bireysel Krediler seçeneğini tıklayın. Sonrasında da Taşıt Kredisini tıklayın. Bu sayfada Ziraat Taşıt Kredisi bilgilerinin altında HEMEN BAŞVUR butonu bulunuyor tıklayın ve başvuru sayfasına ulaşın.

Ziraat Taşıt Kredisi Başvuru Formu’nda sizden istenen bilgiler TC Kimlik Numarası, cep telefonu, taşıtın bedeli gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra GÖNDER butonuna basın ve taşıt kredisi başvurunuzu tamamlayın. İşte taşıt kredisi başvuru işlemi bu kadar.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın