Ziraat Bankkart Combo Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ziraat Bankkart Combo başvurusu hakkında bilmeniz gereken önemli konuları bu yazımızda ele almaya çalıştık. Ziraat Bankası, Bankkart Combo ile banka ve kredi kartı konusunda farklı bir anlayışa imza attı. Hem banka kartı hem de kredi kartı olma özelliği taşıyan Bankkart Combo, kullanım kolaylığı ve sunduğu avantajlarla oldukça rağbet görmeye başladı.

Bu yazımızda Ziraat Bankası Bankkart Combo başvurusu hakkında dikkat etmeniz gereken önemli konuları bir araya getirdik. Bu konu başlığı altında anlatılanlar, Bankkart Combo Gold başvurusu ve Bankkart Combo Platinum başvurusu hakkında da geçerlidir. İşte o detaylar…

Bankkart Combo Nedir?

Bankkart Combo, hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği taşıyan ve Ziraat Bankası tarafından kullanıma sunulmuş bir ödeme aracıdır. Kartın ön yüzünde kredi kartı bilgileri ile kartın sahibinin ismi yazarken arka tarafta banka kartı numarası ve güvenlik kodları yer almaktadır. Bankkart Combo, kredi kartı ve banka kartı özelliğini birlikte barındırdığı için tek kartla hem kredi kartı hem de banka kartı işlemlerinizi anında yapabilirsiniz. Örneğin banka kartı özelliği ile bankamatiklerden para çekebilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirken, kredi kartı özelliği ile de taksitli alışveriş yapabilir, nakit avans çekebilir, peşin harcamalarınızı sonradan taksitlendirebilir, harcamalarınız üzerinden combo lira kazanabilirsiniz. Kartınızı kullanacağınız zaman banka kartını mı yoksa kredi kartını mı kullanacağınızı seçmeniz yeterli olacaktır.

Bankkart Combo Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankkart Combo 3 farklı kart halinde sunulmaktadır. Bu kartlar kredi kartı limiti olarak birbirinden faklı olmakla birlikte kartlara göre farklı hizmet sunulabilmektedir. Ancak temel olarak her üç kart ile de taksitli alışveriş yapabilir, peşin alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebilir, harcamalarınız üzerinden combo lira kazanabilir ve nakit avans çekebilirsiniz.

Bankkart Combo çeşitleri şöyledir:

 • Bankkart Combo Klasik
 • Bankkart Combo Gold
 • Bankkart Combo Platinum

Bankkart Combo’ya Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Bankkart Combo başvurusu yapmak için aşağıdaki başvuru kanallarından birini tercih edebilirsiniz:

 • Ziraat Bankası resmi internet sitesi: Ziraat Bankası’nın “www.bankkart.com.tr” veya “www.ziraatbank.com.tr” uzantılı resmi internet adreslerinden birine giriş yaparak Bankkart Combo başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında TC kimlik numaranızı, kullanmakta olduğunuz cep telefonu numaranızı ve gelir durumunuzu girmeniz yeterlidir. Başvuru formunu onayladığınız anda başvurunuz gerçekleşmektedir. Bankkart Combo başvurusu sonucu anında cep telefonunuza mesaj olarak iletilecektir. Bankkart Combo başvurusunu anında yapmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası’nın en yakın şubesi: Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine giderek Bankkart Combo başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Müşteri hizmetleri: Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin 0850 258 00 00 numaralı telefonunu arayarak müşteri temsilcisine Bankkart Combo başvurusu yapmak istediğiniz bildirmeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi gerekli bilgileri aldıktan sonra başvuru işlemini tamamlayacak ve başvuru sonucu cep telefonunuza iletilecektir.
 • Ziraat Mobil veya Bankkart Mobil uygulaması: Ziraat mobil ya da Bankkart mobil uygulamalarından biri mobil cihazınızda kurulu ve uygulamaya giriş yapabiliyorsanız, kart başvurusu menüsünden de Bankkart Combo’ya başvuru yapabilirsiniz.

SMS İle Bankkart Combo Başvurusu Yapılabilir Mi?

SMS ile Bankkart Combo başvurusu yapabilmek için bankanın başvuru amacıyla hizmete sunduğu numara olması gerekmektedir. Nitekim Zİraat Bankası bu hizmeti de sağlamaktadır. SMS ile Ziraat Combo başvurusu için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek COMBO yazın ve bir boşluk bırakın.
 • Daha sonra TC kimlik numaranızı yazın.
 • Mesajı 4757’ye gönderin.

Bankkart Combo Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankkart Combo, hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği taşıdığı için kart başvurusu sırasında bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Buna göre Bankkart Combo başvurusu için aranan şartlar şöyledir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • Kredi notu düşük olmamak. Buna göre kredi notu en az 1100 puan olmalıdır.
 • Kredi sicili bozuk olmamak.
 • Kredi kartı borcunu ödeyebilecek miktarda düzenli gelir sahibi olmak.

Bu belirttiğimiz koşullar, Bankkart Combo’nun kredi kartı özelliğini kullanmak istemeniz halinde aranan koşullardır. Sadece banka kartı özellikli Bankkart Combo alacaksanız, kredi notu, kredi sicili ve gelir belgesi koşulları aranmayacaktır.

Bankkart Combo Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bankkart Combo başvurusunu internetten ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla yapıyorsanız, başvuru sırasında herhangi bir belge sunmanız gerekmiyor. Şayet Ziraat Bankası şubesi aracılığıyla başvuru yapacaksanız, kimlik belgenizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası, Bankkart Combo için gerekli evrakları başvuru onaylandıktan sonra istemektedir. Eğer Bankkart Combo başvurunuz onaylanırsa, kalan işlemler için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankkart Combo’nuzu almak için sizden şu belgeler istenmektedir:

 • Kimlik ya da kimlik yerine geçen belgenin fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Son üç ay içinde ödenmiş fatura*
 • İkametgah belgesi*

*Bu belgelerin istenip istenmeyeceği işlem yapan şubeye göre değişiklik göstermektedir. Bazen Ziraat Bankası fatura ve ikametgah belgesini istemeyebiliyor.

Bankkart Combo Kartı Kimler Alabilir?

18 yaşını tamamlamış olan herkes Bankkart Combo kartı alabilir. Ancak kredi kartı özellikli Bankkart Combo almak istiyorsanız kredi notunuz yüksek olmalı, kredi siciliniz bozuk olmamalı ve düzenli gelir sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konu bağlamında şu sorulara da cevap verelim:

 • Emekliler Bankkart Combo kart alabilir mi? Evet, emekli olanlar Bankkart Combo alabileceği gibi maaş hesabı Ziraat Bankası’nda olan emeklilere Bankkart Combo otomatik olarak göderiliyor.
 • Öğrenciler Bankkart Combo kart alabilir mi? Evet, öğrenciler de Bankkart Combo kart alabilir. Hatta Ziraat Bankası öğrencilere yönelik olarak Bankkart Combo Genç kart hizmeti sunmaktadır.
 • Adli sicil kaydı olanlar Bankkart Combo kart alabilir mi? Adli sicil kaydı hiç bir zaman kredi ya da banka kartı almaya engel değildir. Dolayısıyla adli sicil kaydı olanlar da Bankkart Combo alabilir.
 • Borcu olan biri Bankkart Combo kart alabilir mi? Bankkart Combo almak için borçlu olmanın bir önemi yoktur. Borçlu olan ve hatta borcu için icra takibine düşmüş olan biri dahi Bankkart Combo alabilir. Ancak burada önemli olan bu borç nedeniyle kredi notunun olumsuz etkilenmemesidir.
 • Kefil olan biri Bankkart Combo kart alabilir mi? Kefil olan biri de Bankkart Combo alabilir. Ancak banka borcuna kefil olup da kefil olunan borcun ödenmesi konusunda sıkıntılar yaşanmaktaysa ve kefilin gelir durumu kredi kartı limiti ile kefil olunan borcu ödemeye yetmeyecek ise bu durumda kredi kartı özellikli Bankkart Combo alınamayacaktır.

Ziraat Bankkart Combo Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankkart Combo başvuru sonucu için 7 gün 24 saat Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bankkart Combo başvuru sonuçlarını öğrenmek için yapmanız gereken 0850 248 00 00 numaralı müşteri hizmetleri numarasını aramaktır. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine başvuru hakkındaki bilgileri vermeniz halinde size sonucunuzu ya da sonucunuzun ne aşamada olduğunu belirtecektir.

Bunun dışında yine 7 gün 24 saat Bankkart Combo başvuru sonucunu internet üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak başvuru sorgulama ekranında sizden istenen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Başvuru sorgulama ekranına ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bankkart Combo Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Bankkart Combo kartı almak için başvuru yaptınız; ancak bazı nedenler dolayısıyla başvurunuzu iptal ettirmek isteyebilirsiniz. Bankkart Combo başvurunuzu iptal ettirmek için şu yollardan birini tercih edebilirsiniz:

 • Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz: Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanız halinde müşteri temsilcisi başvuru işleminin iptali hakkında gerekli işlemleri yapacaktır.
 • Şubeye gidebilirsiniz: Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine giderek de kart başvurunuzu iptal ettirebilirsiniz.

Bankkart Combo başvurusu iptali ile ilgili şu hususu unutmamalısınız. Bankkart Combo başvurusu yapmanız, kredi notunuzu olumsuz etkilemeyecektir. Ayrıca başvuru yapmanız, Bankkart Combo almak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Başvurunuz onaylansa bile kredi ve banka kartı hizmet sözleşmesini imzalamayarak dilerseniz kartı almayabilirsiniz.

Bankkart Combo Başvurum Onaylanırsa Ne Yapmalıyım?

Bankkart Combo başvurusunu yaptınız ve sistem başvurunuzu onayladı. Bu onay Bankkart Combo kartınızın otomatik olarak adresinize gönderileceği anlamına gelmemektedir. Bu aşamadan sonra sizin en yakın Ziraat Bankası’na giderek kart işlemlerini yapmanız şarttır. Bu anlamda en yakın şubeye giderek Bankacılık Hizmet Sözleşmesi’ni imzalamanız ve Bankkart Combo için istenilen belgeleri sunmanız gerekmektedir.

Gerekli belgeleri sunup sözleşmeyi imzaladıktan sonra tarafınıza hızlı Bankkart Combo kartı verilecektir.

Ziraat Bankkart Combo Kartım Ne Zaman Gelir?

Bankkart Combo için kart onayı ve gerekli imza işlemlerine dair tüm prosedürleri tamamlamanız halinde kartın size basılarak teslim edilmesi 10 iş günü sürmektedir. Bu süre daha kısa da olabilmektedir. Genellikle gerekli imza işlemlerinin üzerine 3 iş günü içerisinde kart basılarak teslim edilmektedir.

Ancak Ziraat Bankası bu konuda da bir ilke imza atarak şubeden anında kart teslimi uygulamasını başlatmıştır. Buna göre kartınızı şubeden almak isterseniz, başvurunuzun anında onaylanması halinde Ziraat Bankası şubesinde kartınız anında basılarak size teslim edilebilmektedir. Buna “hızlı Bankkart Combo” adı verilmektedir.

Bankkart Combo Kartım Neden Gelmedi?

Bankart Combo başvurunuz onaylanması ve şubeden gerekli işlemleri yapmanıza rağmen Bankkart Combo elinize ulaşmayabilir. Bu  bağlamda kartın teslim edilmeme nedenleri şunlardan biri olabilir:

 • Bankkart Combo kartınız basım aşamasında olabilir. Bankkart Combo kart işlemlerini tamamladıktan sonra Ziraat Bankası 10 iş günü içerisinde kartınızın basımını yaparak tarafınıza göndermektedir. Bu durumda kartınızın basım aşamasından geçmesine beklemeniz gerekiyor. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın hangi aşamada olduğunu öğrenebilir ve gerektiğinde acil kaydı düşebilirsiniz.
 • Bankkart Combo kartınız kurye aşamasında olabilir. Bu durumda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden kurye şirketinin numarasını alarak kartınızın nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz.
 • Onay işleminin kaldırılması olabilir. Bazen tüm işlemler tamamlanmasına rağmen Ziraat Bankası kart gönderim işlemini iptal edebilir. Bunun nedeni sonradan ortaya çıkan durumlardır. Örneğin kişinin kredi sicilinin bozulması gibi.

Bankkart Combo Kartım Neden Elime Ulaşmadı ve Ne Yapabilirim?

Bankkart Combo kartınız gelmedi ise yapacağınız işlem Ziraat Bankası 0850 248 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli sesli yönlendirmeleri takip ettikten sonra müşteri temsilcisine kartın gelmediği bilgisini vermeniz halinde müşteri temsilcisi, sistem üzerinden inceleme yaparak kartın hangi aşamada olduğunu veya neden teslim etmediği bilgisini size söyleyecektir.

Ziraat Bankası kurye takip bilgisi için müşteri temsilcisine danışabilirsiniz. Şayet kartın teslim edilmemesi kurye şirketinden kaynaklanmaktaysa bu durumu Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine şikayet kaydı olarak geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bankkart Combo Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankkart Combo kartınız teslim edildiğinde yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bankkart Combo şifre alma işlemi şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Ziraat Bankası’nın 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı, Ziraat mobil ya da Bankkart mobil uyglamasına giriş yapabiliyorsanız, şifre işlemleri menüsünden şifre belirleyebilirsiniz.
 • En yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz
 • SMS ile şifre alabilirsiniz: Cep telefonunuzun mesaj kısmına SIFRE yazarak aralarında boşluk olacak şekilde kartınızın son 6 hanesini, anne kızlık soyadınızın son 2 harfini veya doğum yerinizi, kartın arkasında yazılı olan 3 haneli güvenlik kodu bilgilerini de yazdıktan sonra 4757’ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster