Ziraat Bankkart Combo İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat Bankkart Combo İnternet Alışverişine Nasıl Açılır: Zaman zaman “Bankkart Combo ile internetten alışveriş yapamıyorum” şeklinde şikayetlerle karşılaşabiliyoruz. Bankkart Combo ile internet alışverişi yapılamamasının pek çok nedeni olmakla birlikte bu nedenlerin en başında bankkart combo kartını internet alışverişine açtırmama gelmektedir.

Bu yazımızda Ziraat Bankkart Combo kredi kartınızı internet alışverişine açma işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Olarak Teslim Ediliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun son yaptığı düzenlemelerle birlikte 01.01.2018 tarihinden itibaren kredi kartı güvenliği açısından kredi kartı ve banka kartları internet alışverişine kapalı olarak teslim edilmektedir. Kartını alan kişi şayet internet alışverişi yapmak istiyorsa, kartı için e-ticaret onayı alması gerekmektedir. Bir başka ifadeyle, kartını internet alışverişine açtırması gerekiyor. Banka kartını ya da kredi kartını internet alışverişine açmak işlemi için şu yöntemlerden biri kullanılabilir:

 • Bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak
 • İnternet bankacılığını kullanarak
 • Telefonla müşteri hizmetlerini arayarak
 • SMS göndererek
 • Şubeye giderek.

Kredi kartını online işlemlere nasıl açılacağı ve tüm bankaların kredi kartlarının internet alışverişine açma işleminin nasıl yapılacağı konularında detaylı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Combo İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bankkart Combo’nun kredi kartı özelliği ile internet alışverişi yapabilmeniz için kartınızı online işlemelere açtırmanız gerekmektedir. Yani e-ticaret onayı almanı gerekmektedir. Ziraat Bankkart Combo online işlemler onayı için şubeye gidebileceğiniz gibi şubeye gitmeden de onay işlemini alabilirsiniz. Bir defaya mahsus yapacağınız internet alışverişine onay işleminden sonra kartınız internet alışverişine açılacaktır. Dilerseniz daha sonradan internet alışverişine onay işlemini kaldırarak kartınızı internet alışverişine kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Combo internet alışverişi onay işlemi için şu kanallardan birini kullanabilirsiniz:

 • Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisine talebinizi iletmek suretiyle kredi kartınızı internet alışverişine açma işlemini anında yapabilirsiniz.
 • SMS ile bankkart combo kredi kartını internet alışverişine açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzun mesaj kısmına giriş yapın ve ONAY yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 6 hanesini yazın. Bu mesajı 4757’ye gönderin.
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin 0850 258 00 00 numaralı telefonunu arayarak kartınızı internet alışverişine açma talebini müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.
 • Ziraat mobil ya da bankkart mobil uygulamasına veya internet bankacılığına giriş yaparak kartlarım menüsünden internet alışverişi onay işlemini anında yapabilirsiniz.

Bankkart Combo İle İnternetten Neden Alışveriş Yapamıyorum?

Bankkart Combo internet alışverişine açma işlemini yapmış olmanıza rağmen kartınızla internet alışverişi yapamıyor olabilirsiniz. Bu bir çok nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlere yakından bakalım:

 • Kartınız kapalı ya da blokeli olabilir: Gerek talebiniz halinde gerekse bankanın gerekli görmesi halinde kartınız kullanıma kapatılabileceği gibi bazen de yasal bir takım sebeplerle kart bloke edilmektedir. Bu durumda kartınız üzerinde işlem yapamazsınız. Kartınız kapalı ise tekrar başvuru yaparak kartınızı aktif hale getirebilirsiniz. Kartınız blokeli ise blokeye neden olan durumun ortadan kaldırılması şarttır. Aksi halde kartınızla alışveriş yapamazsınız.
 • Kartınızın limiti dolmuş olabilir: Kredi kartınız belirli bir limite sahiptir. Bu limit dolmuş ise kart borcu azaltılana kadar kart limitini kullanamazsınız. Şayet kredi notunuz yüksek ve yüksek geliriniz varsa bankaya başvuru yaparak kredi kartı limitini arttırabilirsiniz.
 • Kartınızı alışverişe kapatmış olabilirsiniz: Bankkart combo kartı alışverişe ya da nakit çekimine kapatabiliyorsunuz. Bu durumda kartınızla alışveriş yapma imkanınız kalmıyor. Kartınızla alışveriş yapabilmeniz için kartınızı alışverişe tekrar açtırmanız gerekiyor.
 • Banka kendiliğinden kartı kullanıma kapatabilir: Kredi notunun düşmesi, kredi sicilinin bozulması, banka borcu nedeniyle icra takibine maruz kalınması gibi nedenlerle banka kredi kartı borcunun ödenmesinin riskli olduğu kanaatine varması durumunda kartınızı otomatik olarak işleme kapatabilir. Bu durumda kartın kapatılmasına neden olan sebepleri ortadan kaldırarak kredi notunu yükseltmeniz gerekmektedir.

İnternet Alışverişlerinde Bankkart Combo İnternet Şifresi Gerekiyor Mu?

Bankkart Combo ile internet alışverişi yaparken kart numaranız ve güvenlik (CVV 2) kodunu girmeniz gerekmektedir. Alışveriş esnasında 3 D secure özelliğini kullanıyorsanız, Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonunuza kısa mesajla 3D secure internet şifresi gönderilecektir. Bu şifreyi girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Eğer Ziraat Bankası sisteminde cep telefonunuz kayıtlı değilse size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir ya da Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. Necmi
  17 Aralık 2019

Bir cevap yazın