Ziraat Bankkart Combo’nun Dikkat Çeken Tüm Özellikleri

Ziraat Bankkart Combo’nun dikkat çeken pek çok özellikleri bulunuyor. Fakat bu özellikler pek az kişi tarafından biliniyor. Gerçekten Ziraat Bankası Bankkart Combo, geniş bir kitle tarafından kullanılmakla birlikte kart özellikleri konusunda çoğu kişi bilgi sahibi değildir. Bu durum aslında Bankkart Combo kartın, kredi kartı özelliği sayesinde ödeme aracı ve banka kartı özelliği ile de para yatırıp çekilebilecek hesaba erişim anahtarı olarak görülmesinden ileri gelmektedir. Ancak Bankkart Combo, bu temel işlevinin ötesinde bir çok özelliğe de sahiptir.

Bu yazımızda Bankkart Combo’nun dikkat çeken özelliklerini sıralamaya çalışacağız.

BANKKART COMBO’NUN DİKKAT ÇEKEN TÜM ÖZELLİKLERİ

Bankkart Combo, hem kredi kartı hem de banka kartı özelliğini bir arada bulunduran Ziraat Bankası’nın bankacılık ürünüdür. Bu kart sayesinde bir kredi kartı ile yapabileceğiniz tüm işlemleri yerine getirmenin yanında aynı zamanda banka kartı özelliği sayesinde hesabınıza para yatırabilir ve çekebilir, tim bankamatik işlemlerini yapabilirsiniz. Peki Bankkart Combo’nun özellikleri sadece bununla mı sınırlı? İşte Bankkart Combo’nun bilmediğiniz ya da dikkatten kaçırdığınız dikkat çeken özellikleri:

1- Harcamalarınızdan Combo Lira Kazanın

Bankkart Combo, en az 10 TL ve üzeri her alışverişinize combo lira kazanma fırsatı sunmaktadır. Combo lira, bankkart comboya özgü para puandır. Diğer kredi kartlarında olduğu gibi bankkart combo da alışverişleriniz üzerinden para puan kazanmanıza fırsat sunmaktadır.

Combo lira kazanabilmek için harcamalarınızın en az 10 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

1 combo lira, 1 TL’ye eşittir.

2- Combo Kumbara Özelliği İle Kazançlarınız Biriksin

Bankkart combo kumbara özelliği, Bankkart Combo kartınızın hem banka kartından hem de kredi kartından yaptığınız harcamalar üzerinden kazandığınız combo liraların biriktiği yerdir. Bu sayede hem banka hem de kredi kartı harcamalarınız boşa gitmeden her harcamada kazanabilir ve kazançlarınızı ortak nokta toplayabilirsiniz. Biriken combo liralarınızı da anlaşmalı üye işyerlerinde dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Combo kumbarada ne kadar combo lira kazandığını öğrenebilirsiniz. Combo kumbarada biriken combo liralarınızı ya da harcamalarınızdan sonra kalan combo liralarınızın miktarını öğrenmek için;

 • Bankkart mobil, Ziraat Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan birine giriş yapabilir ve kart bakiye bilgilerinden combo lira bilgilerinizi görebilirsiniz.
 • Ziraat ATM’lerinden kartınıza ait detaylı bilgi görüntüleme ekranından da combo liralarınıza ait bilgileri öğrenebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası 0850 258 00 00  numaralı müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinden kartınıza ait bilgilerin detayını sorabilirsiniz.
 • SMS ile kalan combo liralarınızın miktarını öğrenebilirsiniz. SMS ile combo liralarınızın miktarını öğrenmek için COMBOLIRA yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 6 hanesini de yazarak 4747’ye kısa mesaj gönderin.

3- Katlanan Combo Lira Özelliği İle Daha Fazla Kazanın

Bankkart combo üye işyerlerinden yapacağınız harcamalarınız üzerinden daha fazla combo lira kazanma fırsatı sunulmaktadır. Bu durumda bir yerine çok daha fazla combo lira kazanabilir ve kazandığınız combo liralarınızla daha fazla alışveriş yapabilirsiniz.

4- Ayın Sektörü Özelliği İle Avantajlı Alışverişin Tadını Çıkartın

Ziraat Bankkart Combo, her ay “ayın sektörü” adı altında düzenlendiği kampanya ile belirli iş sektörlerinden yapacağınız harcamalarınıza %5’e varan combo lira veriyor. Örneğin Temmuz ayı boyunca ulaşım, konaklama ve paket tur alımlarında 100 TL ve üzeri harcamaya %5 combo lira kazanma fırsatı sundu.

Ayı  sektörü kampanyası çerçevesinde kazanılabilecek en fazla combo lira miktarı 20 TL’dir.

SMS ile ayın sektörü kampanyasından yararlanmak için Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesaj göndermek için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girin AYINSEKTORU yazıp 4757’ye mesaj gönderin.

5- Bankkart Combo Banka Kartı Özelliği İle De Taksitli Alışveriş Yapabilirsiniz

Bankamatik kartıyla taksitli alışveriş fikri kulağa hoş geliyor değil mi? İşte Ziraat Bankkart Combo ile tam da bunu yapabilirsiniz. Bankkart Combo’nun banka kartı özelliği içerisinde kredili mevduat hesabı (KMH) bulunmaktadır. Bu aslında banka kartına tanımlanmış bir kredi limitidir. Bankkart Combo sahipleri, bu kredi limitini kullanarak taksitli alışveriş yapabilmektedir.

Bankkart combo kredili mevduat hesabı üzerinden taksitli alışveriş yapmanız halinde, kullanılan miktar kredili mevduat hesabınızdan çekilmekte ve bu harcama eşit taksitlere bölünerek sizden tahsil edilmektedir. Kullanılan aslında kredi olduğu için bu harcamanıza banka faiz yansıtmaktadır.

Bankkart Combo kredili mevduat hesabı ile yapacağınız taksitli alışverişlerinizde dilerseniz taksitlerinizin ödenmesini erteleyebilirsiniz.

6- Bankkart Combo Harçlık Avans İle Faizsiz Nakit Avans Kredisi Kullanabilirsiniz

Bankkart Combo Genç ile öğrencilere tanınan bu özellik sayesinde, kredi kartına tanımlanmış harçlık avans limitinizi ister alışverişte isterse nakit olarak kullanabilirsiniz. Üstelik herhangi bir masraf ya da faiz ödemenize gerek kalmadan. Ancak Bankkart Combo Genç harçlık avans özelliğinden yararlanmak için öğrenci olmak ve Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs veya öğrenim kredisi alıyor olmanız gerekmektedir.

Bankkart Combo Genç harçlık avans hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

7- Bankkart Combo 360 Özelliği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankkart Combo’nun bir başka özelliği de Combo 360’tır. Combo 360, yatırım hesabı, otomatik ödeme talimatı, BES ödemeleri ve internet bankacılığı gibi bankacılık ürünlerini kullanan müşterilerin combo para kazandıkları bir özelliktir. Bu özellik sayesinde bankacılık hizmetlerinden de combo lira kazanma olanağına sahipsiniz.

Combo 360 özelliğinden yararlanmak için SMS, Bankkart Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi veya Ziraat Bankası Şubeleri kanalıyla katılım sağlanması gerekmektedir. SMS ile Combo 360’a katılım için kart sahibinin Ziraat Bankası’nda kayıtlı cep telefonu numarasından COMBO360 yazıp 4757’ye SMS göndermesi gerekmektedir.

Bankacılık Ürünü Kazanılacak Combo Lira
1000 TL ve üzeri yatırım hesabı
Otomatik fatura ödeme talimatı ile en az 2 fatura ödenmesi 2
Bireysel emeklilik sistemi ödemeleri 1
İnternet veye Mobil şube kullanılması 1

8- 12 Ay Taksitli Nakit Avansınızı Anında Kullanabilirsiniz

Bankkart Combo, kredi kartı özelliği sayesinde kart limitine bağlı olarak nakit ihtiyaçlarınızı anında ve herhangi bir işleme gerek kalmadan karşılayabilirsiniz. Bakkart Combo kredi kartınıza tanımlı nakit avansınızı Ziraat ATM’leri aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Bankkart Combo nakit avans ile ilgili şu hususları unutmamalısınız:

 • Taksitli nakit avans en fazla 12 vade ile kullanılabilir.
 • Nakit avans kullanımı için en az 100 TL, en fazla 10.000 TL çekilebilir.
 • ATM’lerden bir gün içerisinde ATM günlük para çekme limiti kadar nakit avans çekebilirsiniz.
 • Taksitli nakit avans işleminin iptali ya da iadesi yapılamamaktadır.

9- Bankkart Combo Nefes Ayları Özelliği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bankkart Combo kredi kartı ile harcama yapanlar ekstre ödeme tarihi geldiğinde, ekstrelerinin belirli bir miktarını ödedikten sonra kalan kısmını faizsiz olarak erteyelebiliyor. Bu özellik, daha çok ödemeler sıkıştığınız dönemde ekonomik anlamda nefes almanızı sağladığı için nefes ayları adı verilmiştir.

Bankkart Combo nefes ayları özelliği ile ilgili olarak şunları bilmeniz gerekmektedir:

 • Nefes ayları özelliğinden yararlanarak kredi kartı ödemelerinizi erteleyebilmeniz için ekstre borcunuzun %50’sini ödemeniz gerekmektedir.
 • Nefes ayları özelliğinden yararlanmak isteyen kişiler banka borcu dolayısıyla yakın izleme ya da kanuni takip kaydı olmaması ve kendisine ait herhangi bir kartında gecikmeye düşmüş ekstre borcu veya kart üzerinde herhangi bir bloke olmamalıdır.
 • Nefes ayları özelliğinden yararlanmanız halinde alışveriş faiz oranından indirim yapılmaktadır.
 • Sadece TL olan kartlar bu özellikten yararlanabilir.
 • Nefes ayları özelliğinden sadece Bankkart Combo özellikli kartlar yararlanabilir. Diğer banka kartlarına nefes ayları uygulanmaz.
 • Nefes ayları özelliğinden yılda sadece 2 defa yararlanılabilmektedir.
 • Nefes aylarından yararlanmak için başvuru yapmak gerekiyor. Bankkart combo nefes ayları özelliğinden yararlanmak için SMS, Bankkart Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi veya Ziraat Bankası Şubeleri kanalıyla katılım sağlanması gerekmektedir. SMS ile Bankkart combo nefes aylarına katılım için kart sahibinin Ziraat Bankası’nda kayıtlı cep telefonu numarasından aralarında boşluk olacak şekilde COMBO360 ve kartın son 6 hanesini  yazıp 4757’ye SMS göndermesi gerekmektedir.

10- Bankkart Combo Aidat İade ile Aidat Ödemeyin, Banka Aidatı Size Ödesin

Bankkart Combo ile aylık harcama sözü veren müşterilerine, Bankkart Combo yıllık aidatını combo lira olarak geri ödüyor.

Bankkart Combo aidat iadesi kampanyasından yararlanmak için kart sahibinin Ziraat Bankası’nda kayıtlı cep telefonu numarasından aralarında boşluk olacak şekilde AIDATIADE ve kartın son 6 hanesini  yazıp 4757’ye SMS göndermesi gerekmektedir.

Bankkart combo aidat iade özelliği hakkında detaylı bilgileri öğrenmek ve aylık yapmanız gereken harcama miktarlarını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

11- Bankkart Combo İle Peşin Harcamalarınızı Sonradan Taksitlendirme Özelliği

Bankkart Combo kredi kartı ile peşin olarak alışveriş yapabilirsiniz. Ancak kimi zaman yaptığınız peşin harcamanın miktarı o kadar yüksek olabilir ki ekstrenize yansıyan borcu ödemekte güçlük çekebilirsiniz. İşte Bankkart Combo, kredi kartı ile yaptığınız peşin harcamanızı 12 taksite kadar bölebilmekte ve siz de ihtiyaçlarınızı ertelemeden ödemelerinizi rahatlıkla yapabilmektesiniz.

Bankkart Combo taksitlendirme ile ilgili şu hususları dikkate almalısınız:

 • Taksitlendirilecek işlem tutarı en az 100, en fazla 10.000 TL olabilir.
 • Taksitlendirilecek peşin harcama miktarının ekstreye henüz yansımamış olmalıdır.
 • Peşin harcama POS ya da ödeme kaydedici cihazlar üzerinden gerçekleşmelidir.
 • Harcamada combo lira kullanılmamalıdır.
 • Yasal düzenlemeler gereği telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurtdışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi harcamaları sonradan taksitlendirme uygulamasına dahil değildir.
 • Peşin harcamalar hesap kesim tarihinden önce Müşteri hizmetleri, Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şube ve SMS kanalı ile taksitlendirilebilmektedir.

12- Bankkart Combo İle Sanal Kart Oluşturun ve Güvenli Alışveriş Yapın

Bankkart Combo ile sanal kart oluşturabilirsiniz. Böylece internet alışverişlerinde sadece sanal kartınıza tanımladığınız limit üzerinden alışveriş yaparak kartınızın kopyalanması ve bilgilerinin çalınmasının önüne geçebilirsiniz.

Sanal kart, internet şube ve Ziraat mobil aracılığıyla oluşturulabilmektedir.

Ziraat sanal kart oluşturma hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

13- Bankkart Combo Ek Kart Özelliği

Bankkart Combo sahipleri, ek kart çıkartabiliyor. Bu sayede özellikle kredi kartı alamayan kart sahibinin yakınlarının da kredi kartlarının avantajlı dünyasından yararlanmalarına olanak tanınmış oluyor.

Bankkart Combo ek kart sahipleri, nakit çekimi ve harcamalarında bankkart combo kartlarını diledikleri gibi kullanabiliyor.

Bankkart combo ek kart sahibi olmak için 15 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

14- E-Ekstre İle Doğanın Korunmasına Yardımcı Olabilirsiniz

Bankkart Combo kart ekstrenizi talebiniz halinde elektronik posta adresinize mail olarak gönderilebilmektedir. Bu sayede hem siz kağıt kalabalığından kurtulmuş oluyorsunuz hem de kart ekstrenizi mail kutunuzda arşivleyerek saklama imkanına kavuşmuş oluyorsunuz.

15- Otomatik Ödeme Talimatı Özelliği İle Ödemelerinizi Dert Etmeyin

Bankkart Combo otomatik ödeme talimatı sayesinde fatura ve prim ödemelerinizin son ödeme tarihini kaçırmaya gerek kalmadan Ziraat Bankası sizin adınıza işlemlerinizi takip etsin. Üstelin Combo 360 özelliği ile de otomatik ödeme talimatı işleminden combo lira kazanın.

Bankkart combo otomatik ödeme talimatındna yararlanmak için Bankkart Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi veya Ziraat Bankası Şubeleri aracılığıyla başvuru yapmanız gerekmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster