Ziraat IBAN Numarası Öğrenme Sorgulama

ziraat-bankası

Numarası Öğrenme Sorgulama: ‘ndaki hesabınızın IBAN Numarası Nasıl öğrenilir, sorgulama, nasıl hesaplanır, hesaplama araçları nelerdir gibi sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Ziraat Bankası’na ait hesabınızın IBAN numarasını öğrenmek bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmenizde size kolaylık ve hız kazandıracaktır. Ziraat Bankası IBAN numranızı öğrenmek için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası IBAN Numarası Hesaplama, Öğrenme Nasıl Yapılır?

  1. Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girin.
  2. Sitenin ana sayfasında üst bölümde  ana menüde yer alan “Bankamız” menüsüne tıklayın.
  3. Bankamız menüsü altında yer alan “Müşteri İlişkileri” bağlantısına tıklayın.
  4. Açılan sayfada “IBAN Hesaplama” bağlantısına tıklayın. (IBAN Hesaplama aracıdır)
  5. IBAN Hesaplama bağlantısına tıkladıktan sonra bu sayfada yer alan bilgileri doğru bir şekilde sisteme girin.
  6. Bu sayfada sizden şube ya da şube kodu, müşteri no, ek no bilgileri istenecektir.
  7. Sizden istenen bilgileri sisteme girdikten sonra “Hesapla” butonuna basarak IBAN numarası öğrenme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Artık Ziraat Bankası hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenmiş oldunuz.

Şube kodu; Ziraat Bankası hesabınızın şube kodunu biliyorsanız Ziraat Bankası IBAN Hesaplama sayfasındayken sayfanın üst bölümünde yer alan Şubeleri Kodlarına göre Sırala bağlantısına tıklayabilirsiniz. Eğer şubenizin kodunu bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız yine Ziraat Bankası IBAN Hesaplama sayfasındayken Şubeleri İsimlerine göre sırala yazan bağlantıyı tıklamalısınız.

Ziraat Bankası kart hesap numaranızda yer alan ilk dört hanedeki rakamlar sizin Şube kodunuzdur.

Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ziraat Müşteri no,numarası 8 haneli bir sayıdır. Ziraat Bankası hesap numaranızda bulunan ilk dört haneli sayıdan sonraki 8 haneli numara sizin müşteri numaranızdır.

Ziraat Bankası Ek No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesabınızın ek numarasını öğrenmek için hesabınızın en sondaki dört rakamına bakmalısınız. Bu dört rakam Ziraat Bankası Ek No‘dur. Ziraat Ek no 5001 sayısıdır ya da 5002 sayıdır.

Ziraat Bankası IBAN Hesaplama sayfasındaki bu bilgileri doğru bir şekilde sisteme girdikten sonra hesapla butonuna bastığınızda Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. IBAN numaranız sayfada, karşınızda görünecektir.

Ziraat IBAN Numarası Ne İşe Yarar?

Ziraat IBAN numarası ne işe yarar, ne için kullanırım diyecek olursanız bankanızdaki hesaplarınız arasında yapacağınız para transferi işleminde IBAN numarasını kullanabilirsiniz. EFT ya da havale işleminizi gerçekleştirirken IBAN numarasını kullanmak size hız ve işlem kolaylığı saplayacaktır.

Ziraat IBAN numarası yalnızca kendi hesaplarınız arasında yapacağınız işlemlerde kullanılmıyor, para transferi yapacağınız farklı bir hesap için de IBAN numarasını kullanabilirsiniz.

Ziraat IBAN Numarası Doğrulama

Sizde bulunan IBAN numarası kime ait, hangi bankanın iban numarası öğrenmek istiyorsanız IBAN doğrulama işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz.

Kendi IBAN numaranızı doğrulamak ya da işlem yapacağınız başka kişinin IBAN numarasını doğrulamak için Türkiye Bankalar Birliği’nin IBAN Kodu Doğrulama Sayfası’na girerek sizde bulunan IBAN numarası kimin ve hangi bankayla ilgili IBAN numarası olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kendi Ziraat IBAN numaranızı da bu site aracılığı ile doğrulama işlemi yapabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. mahmuty
    29 Haziran 2016

Bir cevap yazın