Ziraat Katılım Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

ziraat-katilim-2016

Nasıl Yapılır : Ziraat Katılım finansman desteği sunuyor. İsterseniz konut için isterseniz taşıt için finansman desteği alabiliyorsunuz. Kar oranına bakıldığında ise taşıt ve konut için farklı oranlar olduğu görülüyor. Ziraat Katılım ile finansman desteğinize göre 120 ay, 60 ay vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Kredi Hesaplama

Ziraat Katılım Bankası, 2015 yılı itibariyle sektörüne giriş yaptı. Konut finansmanından ihtiyaç finansmanına, taşıt finansmanından arsa finansmanına kadar her türlü finansman ihtiyacınızı bu bankadan karşılayabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası, konut finansmanlarında 120 ay vadeli olarak %1,12 kar oranından, 60 ay vadeli finansmanlarda ise %1,10 kar oranından finansman sağlamaktadır. Ziraat Katılım kredi hesaplama işlemini daha açıklayıcı olması açısından örneklerle açıklayalım.

Bankanın Ağustos ayı itibariyle konut finansman oranlarına baktığımızda 120 ay vadeli seçeneklerde 0,95, 60 ay vadeli seçeneklerde ise 0,85, 36 aylık vadelerde ise 0,80 kar oranı ile finansman sağladığını görmekteyiz. Bu oranlar üzerinden işlem yapıldığında 50.000 TL konut finansmanı almak isteyen bir kişi bu tutarı 60 ay vadeli olarak aldığında 1082 TL olarak aylık ödeme yapmaktadır. Konutun 120 ay vadeli olarak alınması durumunda ise aylık olarak 685 TL ödeme yapılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankasının konut finansmanı dışında verdiği Taşıt finansmanında ise %1,12 kar oranı uygulanmaktadır. Ziraat Katılım kredi hesaplama işlemini Taşıt finansmanı için yaptığımızda ise 10.000 TL tutarındaki bir finansman 48 ay vadeli olarak alındığında aylık olarak 286 TL ödeme yapılmaktadır. Banka tarafından ihtiyaç finansmanlarında ise 1,30 kar oranı uygulanmaktadır. 10.000 TL’lik finansman için örnek olacak verirsek, bu tutarı 36 ay vadeli olarak alan bir kişi aylık olarak 365 TL ödeme yapmaktadır.

Ziraat Katılım finansman desteği hakkında detaylı bilgi almak için şubeye gidebilirsiniz.

Katılım Bankacılığı Nedir Ve Çalışma Sistemi Nasıldır yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın