Ziraat Konut Kredisi Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

Ziraat--Uygulamasi

Ziraat Konut Kredisi Başvurusu Ve Gerekli Belgeler: ziraat bankası konut kredisi başvurusu, ziraat bankası kredi başvurusu gerekli belgeler, konut kredisi faiz oranları konularına dair merak ettiklerinizi ev gerekli açıklamarı yazımızda bulabilirsiniz. Ziraat Bankası, müşterilerine özel olarak en uygun faiz oranları ve vadelerle konut kredisi vermektedir. Ziraat Bankası konut kredileri için %1,14 oranında faiz uygulamaktadır. Ziraat Bankası, farklı çeşitlerde konut kredisi verdiğinden, her kredi çeşidinde faiz oranları değişim gösterebilmektedir. Örneğin; Emekli biz konut kredisi için %1,11 faiz uygulanırken, ipotekli konut kredileri için %1,22 oranında faiz uygulanmaktadır. Ziraat Bankası konut kredilerini iş yeri, ev ve meskenler için vermektedir.

Ziraat Bankası işlemlerinizi yaparken, hangi çeşit kredi alacağınızı kararlaştırıp, uygun faiz oranlı kredi Fıratlarından yararlanmanız oldukça önemlidir. Ziraat Bankası konut kredileri 3 aydan 120 aya kadar vadelerle verilmektedir. Konut kredileri için en yüksek vade sayısı 120’dir. Konut kredisi alabilmek için %25 oranında peşinat yatırılması gerekmektedir. Ziraat Bankası konut kredileri için müşterilerinden kefil talebinde de bulunabilmektedir. Konut krediler için zorunlu konut sigortası da banka tarafından yapılmaktadır. Konut kredilerinde %0,05 oranında komisyon alınmaktadır. Ayrıca eksper raporu içinde 600 TL talep edilmektedir.

Ziraat Bankası konut kredileri 3 aydan 120 aya kadar vadelerle verilmektedir. Konut kredileri için en yüksek vade sayısı 120’dir. Konut kredilesi alabilmek için %25 oranında peşinat yatırılması gerekmektedir. Ziraat Bankası konut kredileri için müşterilerinden kefil talebinde de bulunabilmektedir. Konut krediler için zorunlu konut sigortası da banka tarafından yapılmaktadır. Konut kredilerinde %0,05 oranında komisyon alınmaktadır. Ayrıca eksper raporu içinde 600 TL talep edilmektedir

Ziraat Konut Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Konut kredisi için başvuru sahiplerinden T.C. nüfus cüzdanı, Kat irtifakı tapusu veya Kat mülkiyeti tapusu, Yapı kullanım izin belgesi ve inşaat ruhsatının fotokopisi istenmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi başvuru işlemleri ise en sağlıklı olarak şubelerden yapılmaktadır. En yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek konut kredisi ile ilgili başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Konut Kredisi Başvuru Yolları

Ziraat Bankası’nın farklı vade seçeneğindeki konut kredisine başvuru yapabilmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz başvuru yollarından biri ile Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru işleminizi yapabilir ve sonucu telefon bankacılığı, Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirisiniz.

-Ziraat Bankası şubelerine giderek ilgili banka personeli ile konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

-Ziraat Bankası resmi internet sitesi ile konut kredinizin başvurusunu yapabilir ve kredinizin vade seçneği ve tutarına göre hesaplama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

-Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı’ nı kullanıyorsanız Ziraat İnternet Şubesi ile konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

-Ziraat Mobil ile konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

-Ziraat Bankası Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek konut kredisi hakkında bilgi alabilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

-Ziraat Bankası ATM’si ile konu kredisi başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Ziraat

Ziraat Konut Kredisi hesaplama işlemi için bankanın  evinziraatten.com.tr/Sayfalar/anasayfa.aspx aadresi ile istediğiniz tutardaki ve vade seçeneğindeki konut kredisi için hesaplama yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın