Ziraat Yatırım Ürünleri Ve Yatırım Hesabı

ziraat yatırım

Ürünleri Ve Yatırım Hesabı: Ziraat Yatırım yatırım araçları ile hisse senetleri, yatırım fonları, varlık yönetimi gibi pek çok işlem yapabilirsiniz. Yatırım araçları hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Ziraat Yatırım ile iletişim numarası bilgisi de yazımızda yer almaktadır. Ayrıca ’ nı nasıl açacağınızı da yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ziraat Yatırım ile yatırım yapmak, birikimlerinizi değerlendirmek için kullanabileceğiniz araçları tanımak için yazımızı okumaya devam edin.

hesabı oluşturmak isteyen müşterileri için bu anlamda bir ana bir alan açmıştır. Ziraat Yatırım ile yatırım yapabileceğiniz çeşitli fonlar bulunmaktadır. Ziraat Yatırım ile yapabileceğiniz işlemler aşağıdaki listededir.

• Hisse Senetleri
• Sabit Getirili Menkul Kıymetler
• Türev Araçlar
• Varantlar
• Yatırım Fonları
• Kurumsal Finansman
• Varlık Yönetimi

Ziraat Yatırım Hisse Senetleri

Ziraat Yatırım ile kullanabileceğiniz bu araçları şu şekilde açıklayalım. Hisse Senetleri yatırımı ile yatırım yapmayı seçtiğinizde Türkiye’de bulunan büyük ve küçük şirketlere, kurumlara ortak olabilirsiniz. Yaptığınız birikimleri Ziraat Yatırım Hisse Senetleri ile değerlendirebilirsiniz. Hisse Senetleri işlem alt limiti için bir sınırlandırma yoktur. Bu nedenle istediğiniz miktarda işlem yapmanız mümkündür. Siz yatırımınızı Ziraat Yatırım ile yaptığınızda size yararı olabilecek alanlar hakkında yapılan araştırmalar size sunulmaktadır. Siz de bu araştırmalardan faydalanarak yönelebileceğiniz alanı belirleyebilirsiniz. , birikiminizi doğru bir şekilde değerlendirme için fikir sahibi olursunuz.

Ziraat Yatırım Sabit Gelirli Menkul Kıymetler

Ziraat Yatırım Sabit Gelirli Menkul Kıymetler hizmeti ile sizin belirlediğiniz yani tercih ettiğiniz belirli bir kar oranı ile yatırımları yönlendirebilirsiniz. Ziraat Yatırım ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Hazine Bonosu
  • Devlet Tahvili
  • Repom alım ve Satım

İster az ister çok siz ne kadar istiyorsanız kar oranına göre, yaptığınız birikimleri gelir kaynağı olarak kullanabilir ve yönetebilirsiniz.

Kısa vadeli yatırım yapmayı tercih edecekseniz Repo alımı yapmanız da uygun olabilir. Diğer yatırım hizmetlerin faydalanmak için uzun vadeli anlaşmalar gerekmektedir.

Ziraat Yatırım İle İhaleye Katılabilir Miyim?

Hazine İhaleleri düzenlendiği zaman siz de Ziraat Yatırım aracılığı ile bu ihalelere direkt olarak katılabilirsiniz, birikimlerinizi bu şekilde de değerlendirmeniz mümkündür. Hazine İhaleleri kim tarafından düzenleniyor diyecek olursanız; Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlenmektedir.

Ziraat Yatırım Türev Araçlar

Ziraat Yatırım’da Türev Araçlar yatırım şeklini kullanabilirsiniz. VİOP içerisinde yer alan belli anlaşmalar yapabilirsiniz. Bu anlaşmaların yükümlülükleri anlaşmaya göre belli vadelerde yerine getirmesi gerekmektedir.Vadeli işlem piyasalarında bu şekilde sözleşmeler yapılabilmektedir. Bu sözleşmeler arbitraj ve yatırım ile birlikte aynı zamanda korunma amacı ile de kullanılabilmektedir. Bireysel yatırımcılara ya da Kurumsal yatırımcılara risk algıları ile ilgili olarak bilgi verilmektedir, bu işlem sürekli olarak yapılmaktadır. Bu şekilde belirli risklerden yatırımcının korunması için imkan sağlanmaktadır.

Ziraat Yatırım Varant Yatırımı

Ziraat Yatırım ile Varant yatırımı, satın alan kişi yatırım yaptığında bu durum için bir dayanak varlığı sunulmaz. Ancak bu durumun yerine dayanak varlığı ile ilgili şöyle bir işlem vardır; dayanak varlığını yatırımcı olarak istediğiniz zaman alabilme ya da satabilme hakkına sahip olursunuz.

Ziraat Yatırım Yatırım Fonu

Ziraat Yatırım Yatırım Fonu sermaye piyasası araçları ile oluşturulabilen portföyün, riskin dağıtılması amacı şeklinde yönlendirilebilen bir yatırım şeklidir.

Ziraat Yatırım Kurumsal Finansman

Ziraat Yatırım Kurumsal Finansman bir danışmanlık hizmetidir ve şöyle açıklanabilir; şirketlerin ve kurumların ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile piyasadaki en uygun şartlar ile sağlayan danışmanlık hizmetidir.

Ziraat Yatırım Varlık Yönetimi

Ziraat Varlık Yönetimi bireysel yatırımların ya da kurumsal yatırımların, sermaye piyasası içerisinde değerlendirilmesi ve bu yatırımların yönlendirilmesine yönelik olarak bir yatırım danışmanlık hizmeti olarak ifade edilebilir.

Ziraat Yatırım Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Yatırım ile yatırım yapmak ve birikimlerini değerlendirmek için İnternet Şubesini’nden faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası Şubesi’ne giderek Ziraat Yatırım’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizden istenen nüfuz cüzdanınızın fotokopisi, hesabınızla ilgili yapacağınız işlemler hakkında gerekli anlaşma gibi belgeleri sağladığınız zaman Ziraat Yatırım ile işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Ziraat Yatırım Telefon Numarası

Ziraat Yatırım ile iletişime geçmek için 44 44 979 numarasını atayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden bu numarayı arayabilirsiniz. Ziraat Yatırım ile sunulan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın